FIFAPolonia.PL logowanie odzyskaj hasło rejestracja

Lech Poznań by dziamal - Wracamy do Europy!

Miejsce do publikowania waszych karier i opowiadań.

Moderator: Rasivo

Postprzez dziamal96 » czwartek, 12 stycznia 2017, 14:38

Witam ponownie. Moja ostatnia kariera była w Fifie 14, a od tego czasu się trochę pozmieniało w samej grze jak i trybie. Zapraszam do obejrzenia mojej kariery Lechem Poznań!

Może krótka notka, dlaczego ten klub.
Zacznijmy od tego, że jest to mój ukochany klub co już samo w sobie przemawia żeby wziąć ten klub. Do tego ostatnimi czasy nasza gra w Europie jest... tragiczna. Czas przywrócić Kolejorza na właściwe tory i rozpędzić lokomotywę w Europie!

1. Informacje Ogólne:
Klub
: Lech Poznań Obrazek
Sezon: Koniec pierwszego - Czerwiec 2017
Trener: Pan dziamal Obrazek :troll:
Platforma: Xbox one
Poziom: Zawodowiec

2. Kadra Zespołu
Imię i Nazwisko | Pozycja | Wiek | Narodowość | Mecze rozegrane | Bramki | Asysty | Czyste Konta | Śr. ocena | Końcowy Overall + Przyrost/Spadek

Matus Putnocky | Bramkarz | 32 lat |Obrazek| 29 meczów | - | - | 13 CK | 7,2 | 69
Jacek Nowak | Bramkarz | 18 lat | Obrazek | 9 meczów | - | - | 3 CK | 6,9 | 62+5
Miłosz Mleczko | Bramkarz | 18 lat | Obrazek | 1 mecz | - | - | 1 CK | 7,1 | 58+5
Tomasz Kędziora | Prawy Obrońca | 23 lat | Obrazek | 32 mecze | 1 G | 1 A | - | 7,4 | 73+3
Robert Gumny | Prawy Obrońca | 19 lat | Obrazek | 13 meczów | 0 G | 0 A | - | 7,0 | 63+3
Jan Bednarek | Środkowy Obrońca | 21 lat | Obrazek | 34 mecze | 0 G | 1 A | - | 7,5 | 69+3
Djibril Diaw | Środkowy Obrońca | 22 lat | Obrazek | 27 meczów | 0 G | 0 A | - | 6,5 | 68+1
Maciej Wilusz | Środkowy Obrońca | 28 lat | Obrazek | 10 meczów | 0 G | 0 A | - | 7,0 | 68
Viljami Laaksonen | Środkowy Obrońca | 16 lat | Obrazek | 4 mecze | 1 G | 1 A | - | 7,8 | 49+1
Lasse Nielsen | Środkowy Obrońca | 30 lat | Obrazek | 29 meczów | 0 G | 0 A | - | 7,4 | 66
Tomas Kadar | Lewy Obrońca | 27 lat | Obrazek | 33 mecze | 0 G | 0 A | - | 7,4 | 73+1
Krystian Miś | Lewy Obrońca | 21 lat | Obrazek | 12 meczów | 0 G | 0 A | - | 6,7 | 62+1
Abdul Aziz Tetteh | Defensywny Pomocnik | 28 lat | Obrazek | 33 mecze | 5 G | 4 A | - | 7,7 | 71+1
Łukasz Trałka | Defensywny Pomocnik | 33 lat | Obrazek | 25 meczów | 4 G | 3 A | - | 7,7 | 70-1
Maciej Makuszewski | Prawy Pomocnik | 27 lat | Obrazek | 31 meczów | 5 G | 4 A | - | 7,0 | 68
Kamil Jóźwiak | Prawy Pomocnik | 19 lat | Obrazek | 19 meczów | 1 G | 3 A | - | 6,8 | 65+5
Dariusz Formella | Prawy Pomocnik | 21 lat | Obrazek | 29 meczów | 3 G | 1 A | - | 6,8 | 69+2
Maciej Gajos | Środkowy Pomocnik | 26 lat | Obrazek | 25 meczów | 5 G | 5 A | - | 7,6 | 72+1
Radosław Majewski | Środkowy Pomocnik | 30 lat | Obrazek | 20 meczów | 4 G | 6 A | - | 7,6 | 67-1
Szymon Pawłowski | Lewy Pomocnik | 30 lat | Obrazek | 28 meczów | 5 G | 9 A | - | 7,6 | 74
Marvin Visser | Lewy Pomocnik | 18 lat | Obrazek | 11 meczów | 2 G | 1 A | - | 7,3 | 72+9
Darko Jevtić | Ofensywny Pomocnik | 24 lat | Obrazek | 33 mecze | 5 G | 15 A | - | 7,7 | 73+2
Tomas Sanoval | Ofensywny Pomocnik | 17 lat | Obrazek | 1 mecz | 0 G | 0 A | - | 6,1 | 60+1
Marcin Robak | Napastnik | 34 lat | Obrazek | 30 meczów | 16 G | 3 A | - | 7,4 | 70-2
Paweł Tomczyk | Napastnik | 19 lat | Obrazek | 22 mecze | 8 G | 5 A | - | 7,3 | 60+4
Andrzej Wójcik | Napastnik | 17 lat | Obrazek | 9 meczów | 2 G | 1 A | - | 7,3 | 67+9
Nicki Bille Jensen | Napastnik | 29 lat | Obrazek | 13 meczów | 9 G | 5 A | - | 7,8 | 69

Podkreślone imię i nazwisko oznacza juniora zakontraktowanego ze szkółki który rozegrał min. 1 mecz u mnie.

Krótka notka o formacjach, jak mi się grało daną formacją, spostrzeżenia itp.:

Zacznijmy od Bramkarzy. Putnocky zdecydowanie Nr. 1 w tym sezonie, czasami wyciągał takie piłki, że aż się chwyciłem za głowę. Dalej mamy 2 juniorów. W przyszłym sezonie Miłosza prawdopodobnie wypożyczę, a Nowak będzie grał w 2 składzie. Co do obrońców. mimo, że praktycznie nie strzelali bramek, bo rożne grałem na bliski słupek gdzie był najczęściej ustawiony napastnik, to uważam, że dosyć solidnie grali cały sezon i wiele razy mi uratowali dupę odbiorem na poziomie światowym. Myślę, że w tej formacji nie potrzeba na tę chwilę wzmocnień i następny sezon rozegram tą 5-tką co jest widoczna. Pomocnicy, tutaj bym mógł pisać i pisać. Dużo akcji kończyło się na połowie boiska i najczęściej odbierającym zawodnikiem był Tetteh, Ghańczyk jest potężny i dosyć szybki co umożliwia łatwe gonienie przeciwnika, a jego odbiory są na bardzo wysokim poziomie. Jak wiadomo w tej fifie wrzutki już nie są tak dobre, a nie mając 4* sztuczek na skrzydłach ciężko jest coś wykombinować ale bardzo dobrze mi się grało każdym moim skrzydłowym, po sezonie Makuszewski wraca do siebie, mam na jego miejsce 3 genialnych juniorów. Ofensywa zaczynała się od Jevticia, Szwajcar swoimi genialnymi podaniami potrafił wypuścić napastnika na czystą pozycję, sam nie raz coś strzelał ale głównie skupił się na rozprowadzaniu piłki i robił to genialnie. I Napastnicy. Mimo, że w statystykach tego nie widać grało mi się nimi bardzo dobrze, o dziwo Robakiem także mimo małego tempa, to jego wykończenie było na dobrym poziomie przez co jak już wyszedł sam na sam, to w 90% bramka. Dwaj młodzi Tomczyk i Wójcik byli powoli wpuszczani do składu, często grali razem z tym, że jeden grał jako ŚPO co nawet fajnie grało i uzupełniali się wzajemnie. Na końcu mamy Duńczyka, grał w 2 składzie i robił, to co do niego należało, patrząc na statystyki grał najlepiej. Tutaj także nie przewiduje zmian, ewentualne sprzedanie Robaka ale to się jeszcze muszę namyśleć.

A tak przedstawiały się oba składy którymi grałem w tym sezonie:
Obrazek

3. Wyniki zespołu oraz zawodników
Ekstraklasa:
Obrazek
Obrazek

Jak widać na załączonych screenach, w lidze liczyłem się tylko ja i Legia. Walka ze Stołeczną drużyną toczyła się do ostatniej kolejki rundy mistrzowskiej. W ostatniej kolejce podejmowałem właśnie Legie i miałem punkt straty do nich, mecz był mega ciężki ale całe szczęście wygrany, po fenomenalnych interwencjach Putnockyego oraz świetnym rajdzie i bramce Makuszewskiego i to ja mogłem się cieszyć z Mistrzostwa Polski! W TOP5 nie znalazł się żaden mój napastnik, co jest dla mnie zrozumiałe, bo bramki rozkładały się dość równo między zawodników. Najwyżej był Robak, z 11 bramkami uplasował się na 7 miejscu. Jevtić, geniusz. Jak pisałem wyżej swoimi podaniami potrafił wyprowadzić napastnika na czystą pozycje, co potwierdza 14 asyst w Ekstraklasie. Putnocky nr. 2 w Ekstraklasie, myślę, że jak by grał każdy mecz, to by przegonił Malarza ale takie życie, ja i tak wiem kto jest lepszy :D

Puchar Kraju:
Obrazek
Obrazek

Droga wyboista. Na sam start trafiamy na Legie.. Wielka walka i zwycięstwo 3:2. Następna runda i co.. I Wisła. Ale żeby wygrać i tak trzeba każdego pokonać, więc nie ma narzekania i lecimy z tematem. Dwumecz na moją korzyść po remisie i zwycięstwie i awans do półfinału, a tam mecz przyjaźni na trybunach. Na boisku walka do samego końca, bo Arka nie chciała tanio sprzedać skóry ale udało się i jesteśmy w finale, a tam czekają na nas Miedziowi których ogrywamy 2-1 i możemy świętować sukces. Wtedy pojawiła się szansa na podwójną koronę której nie zmarnowałem! Ale nie byłoby sukcesu gdy by nie fenomenalne duo Robak - Pawłowski. Robak zdobył króla strzelców z 5 trafieniami, a Pawłowski najlepiej asystował.

4. Finanse oraz cele na sezon:
Obrazek
Obrazek
Na screenie widać 3 z 5 celów postawionych mi przez zarząd. Ogólnie udało mi się zrealizować 4 z 5. Pozostała dwójka, to: Awans do 1/4 Pucharu Polski(Wygrałem) oraz rozwój 2 juniorów ze szkółki o min. 10 ovr i możliwość gry w min. 10 meczach. No cóż, priorytety były inne, a do tego na początku nie bardzo ogarniałem co i jak :krzeslo:

5. Transfery:
Transfery przeprowadzałem tylko w zimę, letnie okienko miałem wyłączone na początku.

Przyszli:

-Djibril Diaw -> Korona Kielce Obrazek za 1 400 000 Euro
-Krystian Miś -> Korona Kielce Obrazek za 400 000 Euro

Odeszli:
-Dawid Kownacki -> SC FreiburgObrazek za 3 500 000 Euro
-Jasmin Burić -> Real SociedadObrazek za 1 600 000 Euro
-Dariusz Dudka -> Cracovia KrakówObrazek za 275 000 Euro
-Muhamed Keita -> Pescara Obrazek na zasadzie wolnego transferu.

Czas na komentarze i wyjaśnienia.
Zacznijmy od obiecującego Polaka - Kownackiego. Załączył mu się syndrom gwiazdeczki i stwierdził, że chce odejść. Podbiłem ofertę Freiburga o 1.5 mln i się zgodzili, zaoferowali mu 3x wyższą pensje niż miał u mnie.
Burić, Bośniak u mnie nie miał szans na grę, a szkoda mi go było, więc postanowiłem go sprzedać.
Keita, tu po części miała wpływ sytuacja którą zrobił w życiu realnym i jak się wypowiadał o klubie oraz mieście i tak u mnie nie grał, szkoda tylko, że nie przedłużył kontraktu co bym na nim coś zarobił.
Dudka, nie grał u mnie wolałem stawiać na młodych, do tego inkasował za dużą pensje za siedzenie na trybunach.
Diaw, potrzebowałem silnego i obiecującego środkowego obrońce, bo Nielsen ani Wilusz młodsi nie będą, a do tego mieć tylko 3 obrońców, to niezbyt mi pasowało.
Miś, nie miałem żadnego LO, tak jak w przypadku Diawa, wyszukał mi go skaut. Perspektywiczny zawodnik, zmiennik Kadara.

3 najgłośniejsze transfery zimy:
-Lukaku Obrazek -> Obrazek za 68 500 000 Euro
-Varane Obrazek -> Obrazek za 63 000 000 Euro
-Howedes Obrazek -> Obrazek za 32 500 000 Euro

Ciekawostki z innych lig:
- Mistrz AngliiObrazek Chelsea Londyn Obrazek
- Mistrz FrancjiObrazek Paris Saint Germain Obrazek
- Mistrz HiszpaniiObrazek Atletico Madryt Obrazek
- Mistrz NiemiecObrazek Borussia Dortmund Obrazek
- Mistrz WłochObrazek SSC Napoli Obrazek
- Mistrz HolandiiObrazek PSV Eindhoven Obrazek. Zwycięstwo RÓŻNICĄ BRAMEK na korzyść PSV. Bodajże o 7 goli zwyciężyli. :hahaha:
- Zwycięzca Ligii Mistrzów FC Barcelona Obrazek
- Zwycięzca Ligii Europejskiej Tottenham Hotspur Obrazek

To chyba na tyle, mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałem. Wiem, że z graficznego punktu widzenia nie wygląda to zbyt super, do tego jest mnóstwo tekstu ale myślę, że warto. Czekam na komentarze te pozytywne jak i negatywne.
dziamal96

Użytkownik
Lat na scenie FIFA: 3Lat na scenie FIFA: 3Lat na scenie FIFA: 3

Pochwały: 63

r   e   k   l   a   m   a

Postprzez Bambaryla » czwartek, 12 stycznia 2017, 17:24

Świetnie to wygląda. Wszystko jest przejrzyste, super się czyta. Cieszy mnie powrót na szczyt Lecha, jako, że to mój ulubiony polski zespół. Można powiedzieć, że zakochałem się w Kolejorzu, który tak kapitalnie grał na arenie międzynarodowej. Wszystko zaczęło się od meczu z Austrią Wiedeń przy Bułgarskiej. Wracając do kariery mam nadzieję, że Lech znów będzie błyszczał w Europie, liczę, na awans do Ligi Mistrzów tym razem. Szkoda, że Kownacki odchodzi, ale z drugiej strony zachód to normalny kierunek polskich zawodników. Życzę powodzenia w prowadzeniu Kolejorza! :)
Bambaryla

Użytkownik
Lat na scenie FIFA: 1

Pochwały: 11

Następujący użytkownicy przyznali pochwałę za ten post:
dziamal96

Postprzez Lumpi » czwartek, 12 stycznia 2017, 23:08

Wybór klubu bardzo dobry. Nie muszę pisać czemu. :D Wyniki w lidze wręcz wyborne. Zdobyłeś mistrzostwo oraz Puchar Polski po intensywnej walce. Tutaj naprawdę zadecydowały detale, a także małe różnice punktowe. Transfery są przyzwoite. Z resztą, kupiłeś Diawa, którego sam przymierzam do swojego Lecha w razie odejścia kogoś z obrońców. Ciekawi mnie ten Miś, zobaczymy co z niego będzie. Powodzenia
Obrazek

Obrazek Osoba zasługująca na wyróżnienie, Użytkownik roku, Najbardziej pomocny użytkownik i Najmądrzejszy użytkownik (2014 rok)

Tomorrow my friend, tomorrow
Lumpi

Moderator
Lat na scenie FIFA: 2Lat na scenie FIFA: 2

Pochwały: 787

dziamal96

Postprzez ebistal01 » czwartek, 12 stycznia 2017, 23:24

Ekstraklasę wraz z Pucharem rozgromiłeś i zapewniłeś sobie eliminacje do Ligi Mistrzów. Transfery do klubu raczej nie na miarę walki o fazę grupową, to raczej zakupy na puchar polski albo ligę po starciach europejskich. Inaczej to wygląda w sytuacji sprzedaży. Zarobiliście niezłą sumkę i warto byłoby ją dobrze wykorzystać.
ebistal01

Użytkownik

Pochwały: 22

dziamal96

Postprzez dziamal96 » sobota, 14 stycznia 2017, 11:07

1. Informacje Ogólne:
Klub
Sezon: Początek drugiego - Wrzesień 2017

2. Kadra:
Obrazek

Widać malutkie zmiany w porównaniu do tego co było na koniec poprzedniego sezonu. Pawłowskiego "cofnąłem" do rezerw, a postawiłem na 12 lat młodszego Holendra. Trochę mi szkoda Pawłowskiego, bo bez wątpienia przyczynił się do sukcesu w poprzednim sezonie ale cóż, trzeba stawiać na młodzież. Mamy także zmianę na pozycji podstawowego napastnika, gdzie niedawno grał tam Robak, a obecnie mamy niespełna 18-letniego Wójcika. Mam nadzieję, że presja w czasie Europejskich Pucharów go nie zje i będzie z niego pożytek. Mamy także zmianę na ŚPO, brak Jevticia i nowy zawodnik - Cardona, więcej wyjaśnień znajdziecie w punkcie z transferami. Wrócił także do mnie Drewniak na którego postanowiłem postawić, a także wrócił do macierzystego klubu Makuszewski, a jego miejsce zajął Formella.

3. Wyniki zespołu
O jakich wynikach można pisać skoro rozegrano raptem 8 kolejek? Jak wiecie, w poprzednim sezonie udało mi się wywalczyć możliwość gry w kwalifikacjach Ligi Mistrzów i na tym się głównie skupie.

Liga Mistrzów:
W kwalifikacjach przyszło mi się zmierzyć z jednym z trudniejszych rywali których mogłem wylosować ale takie moje szczęście i trzeba było postawić się zespołowi Valencia CF Obrazek. Gra mojej drużyny moje najśmielsze marzenia!
Lech Poznań Obrazek 3:0 Obrazek Valencia CF
Valencia CF Obrazek 1:2 Obrazek Lech Poznań

I tak o to marzenia stały się faktem! Skazywani na porażkę po wylosowaniu przeciwnika pokazaliśmy charakter i wolę walki, co zaowocowało awansem do fazy grupowej! A tam na nas czekały zespoły takie jak:
-Manchester United Obrazek
-SSC Napoli Obrazek
-Sporting CP Obrazek

Zdążyłem już rozegrać jeden mecz w tej grupie, niestety nie wyszedł on tak jak bym chciał.
Lech Poznań Obrazek 2:3 Obrazek SSC Napoli.

Teraz czeka mnie pojedynek z United, a później Sporting. Mam nadzieję, że uda mi się sprawić niespodziankę i awansować dalej albo chociaż zapewnić sobie byt w Lidze Europejskiej.

Ekstraklasa:
Po 8 kolejkach prowadzę mając 19 pkt. 2 Pogoń ma ich 16. Co ciekawe, 3 zespół poprzedniego sezonu obecnie jest na... 14 miejscu z dorobkiem 8 punktów. Mój aktualny bilans wynosi 6 zwycięstw, 1 remis oraz 1 porażka. Grałem 2 mecze pod rząd z zespołami z Trójmiasta i obie drużyny mi urwały punkty. Z Arką przegrałem 0:1, a z Lechią zremisowałem 2:2. Grałem już także z Legią, którą o dziwo pewnie pokonałem 3 albo 4:1 :yahoo:

4. Cele postawione przez zarząd na ten sezon
1. Rozwój młodzieży:
-Ściągnij co najmniej 2 piłkarzy młodszych niż 20 lat o potencjale wyższym niż średni ovr piłkarzy na tej samej pozycji - Zaliczone
-Zadbaj o rozwój 1 juniora o co najmniej 5 ovr i daj mu zagrać w min. 5 meczach
2. Ekspozycja Marki:
-Ściągnij do pierwszego zespołu 1 kluczowego pomocnika - Zaliczone
3. Finanse:
-Osiągnij rentowność na poziomie 10 000 000 Euro
4. Sukces Krajowy:
-Wygraj ligę
-1/4 Pucharu Polski
5. Sukces Międzynarodowy:
-Awansuj do Fazy Grupowej Ligi Mistrzów - Zaliczone
-Zakwalifikuj się do Ligi Europejskiej

5. Transfery

Raczej bierna postawa na rynku z mojej strony, zakup kluczowego zawodnika i jednego perspektywicznego. Szkoda, że nikt się nie zgłaszał po juniorów, żeby ich wypożyczyć..

Przyszli:

-Jown Cardona -> Deportivo Cali Obrazek za 5 500 000 Euro
-Miłosz Kałahur -> Lechia Gdańsk Obrazek za 300 000 Euro

Odeszli:

-Darko Jevtic -> 1. FSV Mainz 05 Obrazek za 7 000 000 Euro
-Radosław Majewski -> Korona kielce Obrazek za 650 000 Euro

Czas na komentarze i wyjaśnienia. Zaczniemy od zawodników którzy się z nami pożegnali.
-Darko Jevtić - Z wielkim bólem go sprzedawałem, bo zawodnik jest genialny ale jeżeli sam chciał odejść co mnie dziwi, bo ze mną grałby w Europie, a tak poszedł do jakiegoś niemieckiego średniaka.
-Radosław Majewski - 30 lat na karku, ovr leciał w dół, po co miałem go trzymać skoro mam Drewniaka którym mi się gra dużo lepiej niż Radkiem.
-Jown Cardona - Zastępca Jevticia, do tego zrealizowałem cel zarządu o ściągnięciu kluczowego pomocnika. Statystyki ma lepsze niż Jevtić z tego co zauważyłem i gra mi się nim podobnie, nie żałuje całkowicie tych wydanych na niego pieniędzy.
-Miłosz Kałahur - Młody i perspektywiczny obrońca, mimo, że mam już po 2 bocznych obrońców, to uznałem, że przyda się jeszcze rywalizacja.

6 Najgłośniejszych transferów lata:
-Griezmann Obrazek -> Obrazek za 104 000 000 Euro
-Dybala Obrazek -> Obrazek za 82 000 000 Euro
-Oblak Obrazek -> Obrazek za 75 000 000 Euro
-Laporte Obrazek -> Obrazek za 48 000 000 Euro
-Javi Martinez Obrazek -> Obrazek za 41 500 000 Euro
-Manolas Obrazek -> Obrazek za 41 000 000 Euro

Mały komentarz do tego. Boje się tego ataku United. W zeszłym okienku Lukaku, maja Ibre, teraz jeszcze Griezmann. Bayern zrobił deal życia, kupił młodego Laporte i prawie za taką samą cene sprzedał Martineza. Barcelona ciągle obrońców kupuje, tak jak w zeszłym okienku. Dziwi postawa Atletico, sprzedali fundamenty drużyny ale to ich wybór.

Kadra Narodowa:
To już POTWIERDZONE! Pan Dziamal został selekcjonerem reprezentacji Polski Obrazek! Jego celem jest awansowanie na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w Rosji.

Miałem propozycje objęcia kadry narodowej Kanady ale odrzuciłem tę ofertę i czekałem na coś lepszego, tydzień później dostałem ofertę z Polski, tylko głupi by to odrzucił :D Gdy obejmowałem kadrę zostały mi 2 mecze z Włochami i z Austrią i 3 punkty do aktualnie 2 Austrii oraz 9 pkt straty do prowadzącej Belgii. Cel był prosty, wygrać obydwa mecze!

Obrazek 3:1 Obrazek
Obrazek 0:1 Obrazek

Po tych dwóch meczach, a zarazem ostatnich meczach tabela przedstawiała się tak
Obrazek

Udało się awansować, ledwo i trochę z fartem ale najważniejsze zostało spełnione z czego się bardzo ciesze.

Następna aktualizacja po zimowym okienku transferowym!
Mam jeszcze pytanie do Was, jeżeli chodzi o przedstawianie kadry na koniec sezonu. Wolicie żebym robił tak jak teraz? Garść statystyk + krótkie informacje o każdej formacji czy krótki komentarz o zawodniku i zawarte w nim takie informacje jak ilość goli czy asyst itp.
dziamal96

Użytkownik

Postprzez dziamal96 » piątek, 20 stycznia 2017, 03:11

Sezon 2 zakończony, a więc czas na podsumowanie tego co się działo w tym sezonie, a działo dużo! Tak, wiem, aktualizacja miała się pojawić po zimowym okienku ale sami widzicie jaki jest ruch w temacie. Zaczynajmy!

1. Informacje Ogólne:
Klub
Sezon: Koniec drugiego - Czerwiec 2018

2. Kadra Zespołu:

Imię i Nazwisko | Pozycja | Wiek | Narodowość | Mecze rozegrane | Bramki | Asysty | Czyste Konta | Śr. ocena | Końcowy Overall + Przyrost/Spadek

Matus Putnocky | Bramkarz | 33 lata |Obrazek| 21 meczów | - | - | 13 C1 | 7,2 | 68-1
Jacek Nowak | Bramkarz | 19 lat | Obrazek | 33 mecze | - | - | 10 CK | 7,1 | 77+15
Erick Aguirre | Prawy Obrońca | 21 lat | Obrazek | 17 meczów | 0 G | 0 A | - | 6,8 | 75+1
Robert Gumny | Prawy Obrońca | 19 lat | Obrazek | 23 mecze | 0 G | 1 A | - | 7,2 | 70+7
Miłosz Kałahur | Prawy Obrońca | 19 lat | Obrazek | 10 meczów | 0 G | 0 A | - | 7,1 | 59+2
Jan Bednarek | Środkowy Obrońca | 22 lata | Obrazek | 33 mecze | 0 G | 0 A | - | 7,2 | 72+3
Djibril Diaw | Środkowy Obrońca | 23 lata | Obrazek | 33 mecze | 0 G | 0 A | - | 7,2 | 69+1
Maciej Wilusz | Środkowy Obrońca | 29 lat | Obrazek | 23 mecze | 1 G | 0 A | - | 7,2 | 68
Szymon Kwiatkowski | Środkowy Obrońca | 16 lat | Obrazek | 4 mecze | 0 G | 0 A | - | 6,8 | 65+12
Lasse Nielsen | Środkowy Obrońca | 31 lat | Obrazek | 20 meczów | 1 G | 1 A | - | 7,4 | 66
Tomas Kadar | Lewy Obrońca | 28 lat | Obrazek | 33 mecze | 1 G | 3 A | - | 7,2 | 74+1
Krystian Miś | Lewy Obrońca | 22 lata | Obrazek | 20 meczów | 0 G | 0 A | - | 7,1 | 64+2
Abdul Aziz Tetteh | Defensywny Pomocnik | 29 lat | Obrazek | 33 mecze | 0| 4 A | - | 7,3 | 71
Łukasz Trałka | Defensywny Pomocnik | 34 lata | Obrazek | 21 meczów | 4 G | 3 A | - | 7,6 | 68-2
Szymon Drewniak | Defensywny Pomocnik | 24 lata | Obrazek | 19 meczów | 1 G | 2 A | - | 7,6 | 66
Kalle Simula | Prawy Pomocnik | 17 lat | Obrazek | 4 mecze | 1 G | 0 A | - | 6,5 | 65+4
Kamil Jóźwiak | Prawy Pomocnik | 20 lat | Obrazek | 21 meczów | 1 G | 4 A | - | 7,1 | 68+3
Dariusz Formella | Prawy Pomocnik | 22 lata | Obrazek | 33 mecze | 2 G | 4 A | - | 6,9 | 71+2
Maciej Gajos | Środkowy Pomocnik | 27 lat | Obrazek | 33 mecze | 8 G | 4 A | - | 7,7 | 73+1
Szymon Pawłowski | Lewy Pomocnik | 31 lat | Obrazek | 28 meczów | 5 G | 7 A | - | 7,1 | 73-1
Marvin Visser | Lewy Pomocnik | 19 lat | Obrazek | 31 meczów | 6 G | 3 A | - | 7,1 | 76+4
Ryszard Wójcik | Lewy Pomocnik | 18 lat | Obrazek | 16 meczów | 1 G | 2 A | - | 6,8 | 70+8
Jown Cardona | Ofensywny Pomocnik | 23 lata | Obrazek | 32 mecze | 5 G | 9 A | - | 7,4 | 75+3
Wiktor Wozniak | Ofensywny Pomocnik | 18 lat | Obrazek | 3 mecze | 1 G | 1 A | - | 7,6 | 62+5
Tomas Sandoval | Ofensywny Pomocnik | 17 lat | Obrazek | 18 meczów | 4 G | 5 A | - | 7,2 | 63+3
Anssi Tuomi | Ofensywny Pomocnik | 17 lat | Obrazek | 9 meczów | 2 G | 3 A | - | 7,3 | 63+5
Marcin Robak | Napastnik | 35 lat | Obrazek | 4 mecze | 1 G | 0 A | - | 6,5 | 68-2
Paweł Tomczyk | Napastnik | 20 lat | Obrazek | 27 meczów | 13 G | 2 A | - | 7,2 | 63+3
Andrzej Wójcik | Napastnik | 17 lat | Obrazek | 33 mecze | 20 G | 6 A | - | 7,7 | 76+9
Nicki Bille Jensen | Napastnik | 30 lat | Obrazek | 21 meczów | 10 G | 4 A | - | 7,3 | 69

Podkreślone imię i nazwisko oznacza juniora zakontraktowanego ze szkółki który rozegrał min. 1 mecz u mnie.
Przekreślone imię i nazwisko oznacza zakończenie kariery po tym sezonie przez tego zawodnika.

O bramkarzach mogę na szczęście krótko napisać. Od początku sezonu Nowak był jako bramkarz nr. 2, po czasie wygryzł Putnockyego ale stwierdziłem, że skoro on bronił cały czas w Lidze Mistrzów, to on będzie do końca bronić, nie zawiodłem się ani razu ani na doświaczonym Słowaku, ani na młodym Polaku. A czasami, to aż byłem pełen podziwu w ich umiejętnośći. Szkoda, że wiek robi swoje i pewnie w następnym sezonie Putnocky będzie kończył kariere, a jego statystyki spadają z każdym dniem. Obrona, mimo, że moi środkowi obrońcy bramek praktycznie nie mają, jestem z nich mega zadowolony. Gra Diawa, to czysta poezja, to będzie drugia Arboleda dla Lecha :D Obok niego grał Bednarek który mimo młodego wieku bardzo dobrze sobie radził, chociaż zdarzały mu się głupie błędy. Do rezerw oddelegowałem starych już Wilusza i Nielsena ale mimo wieku grali solidnie, nawet strzelili coś. Kwiatkowski to taka wymuszona sytuacja po tym jak Wilusz na pół roku, nie jest to jednak to czego bym chciał, jeszcze długa droga przed nim ale jest co raz lepiej. Boczni obrońcy, to połączenie młodości i doświadczenia ze świetnymi umiejętnościami. Tak jak w poprzednim sezonie uważałem, że Kadar na bok obrony się nie nadaje, bo jest za wolny, tak w tym całkowicie zmieniam zdanie. Przepchnąć Węgra graniczyło z cudem, do tego dobre odbiory i nie trzeba było nim nikogo gonić przez co nie był aż tak widoczny brak tempa. W rezerwach grał młody Miś który gra już co raz solidniej, sytuacja odwrotna co u Węgra, bo tempa na poziomie ~90 pozwalało mu swobodnie gonić napastników nawet jeżeli go przeszli, potrafił też niejednego skrzydłowego przepchnąć czy z czystą perfekcją zabrać piłkę. Po drugiej stronie mamy Meksykanina Aguirre, szybki, dobrze odbierający, podający piłkę prosto do nogi, a także potrafiący przedryblować rywali. W taki sposób bym mógł opisać jego grę, idealnie zastąpił Tomka Kędziore który odszedł ode mnie. Powoli w siłę rośnie młody Gumny który zaczął się bardzo szybko rozwijać, przez co dogadania swojego starszego kolege umiejętnościami już powoli. Bardzo dobra gra w przeciągu całego sezonu ale ze wzgl. na wytrzymałość zmieniałem go w połowie z Kałahurem który godnie zastępował młodego Lechite ale mimo wszystko będzie to tylko trzeci rezerwowy, bo nie dorasta do pięt ani Gumnemu ani Aguirre. Mogę z pełną świadomością przyznać, że transfery obrońców były trafione! Czas na pomocników. Zaczniemy od tyłu gdzie większość akcji się kończyła i zarazem rozpoczynała. Tetteh Pan Profesor, to z jaką precyzją i dokładnością potrafił odebrać piłkę, a potem szybko oddać koledze z zespołu mnie mocno zdumiewało, co więcej mówić, kończył akcję w środkowej strefie boiska, przez co moja obrona nie miała tak dużo pracy. Obok niego grał Gajos, bardziej ofensywnie nastawiony pomocnik przez co dobrze się uzupełniali, Gajos był głównie odpowiedzialny za dogranie piłki do przodu i asekuracje akcji oraz przecinanie ewentualnych podań przeciwnika próbującego wyprowadzić kontre. W rezerwach grał Drewniak który bardzo dobrze zastąpił Majewskiego i miał solidny sezon, raczej mało wpadek ale i te się zdarzały. Obok niego grał weteran Trałka, kapitan zespołu który przez cały sezon rozważał czy iść na kariere pokazał, że może grać jeszcze na wysokim poziomie mimo wieku. Na prawym skrzydle grał Formella który wskoczył w miejsce Makuszewskiego który wrócił z wypożyczenia do siebie, Darek grał dobrze, bez jakiś większych przebłysków, potrafił mieć mecz gdzie mu wychodziło wszystko, żeby mecz później nie istnieć na boisku. W 2 składzie ogrywał się młodszy kolega Darka, Jóźwiak który grał dobrze przez cały sezon, w każdym meczu musiał coś spierniczyć ale miał też pare akcji życia. Po lewej stronie miałem genialnego młodego Holendra, Visser, to następca Robben, może po za tym, że umie też podać. Jego tempo pozwalało szybko urwać się obrońcom, bądź dobiec do piłki na dobieg. Grało mi się nim wyśmienicie, do tego ładny rozwój, a nie trenowałem go wcale w tym sezonie. W rezerwach zagrał zasłużony już Pawłowski który ten sezon miał równie dobry co poprzedni ale za dużo akcji partaczył i postanowiłem go przesunąć do rezerw gdzie o dziwo szło mu dużo lepiej. Do tego dostałem znakomitego juniora, Wójcik wchodził głównie z ławki za któregoś ze skrzydłowych na podmęczonych przeciwników, bo niestety ale szybkość biegu oceniona na 56 nie jest wystarczająca na tej pozycji. Charakteryzował on się genialnymi podaniami i myślę czy on by się lepiej nie odnalazł jako środkowy pomocnik. Przechodzimy wyżej gdzie grał Cardona, sprowadzony za Jevticia Kolumbijczyk nie zmarnował tej szansy, nie odstaje od Jevticia ani trochę, znakomite prostopadłe podania, uderzenie z dystansu nie stanowi dla niego żadnego problemu. Niestety jest strasznie niski, a co za tym idzie słaby i bardzo łatwo go przepchnąć. W rezerwach grało aż 3 juniorów w zależności od sytuacji, formy itp. Wozniak, Sandoval oraz Tuomi. Najlepszy mimo wszystko z nich jest Sandoval ale dopadła go kontuzja przez co wypadł z obiegu ale godnie go zastąpiono, nie mogę narzekać na braki na tej pozycji, bo mam świetną młodzież.
Wreszcie napastnicy, pierwszym napastnikiem był Wójcik, boże, co za talent! Fenomenalny zawodnik. Wykończenie bajka, dobre główki, świetne ustawianie się w ataku, silny strzał i dobry drybling. Szkoda, że jego strzały z dystansu wołają o pomste do nieba, do tego jak by miał troszeczke wyższe tempo, to mało obrońców by miało z nim szansę 1 vs 1. W rezerwach grał od początku Tomczyk, BARDZO szybki z dobrym wykończeniem. Niestety jego siła nie pozwala na walkę bark w bark, do tego słabo główkuje, więc jeżeli nie dostanie dobrej piłki prostopadłej żeby do niej dopaść i wyjść sam na sam, to sam dużo nie zwojuje. Nielsen, Duńczyk wchodził w przerwie za Tomczyka i grał ZNAKOMICIE, czarny koń, bardzo często potrafił odwrócić losy meczu. Początkowo grał na ŚPO ale później już tylko wchodził z ławki. Ile on goli zdobył po wrzutce z rożnego na krótki słupek, majstersztyk chociaż czasami potrafił zmarnować taką okazje. W przyszłym sezonie odejdzie, bo tęskni za domem. Ostatnim atakującym jest Robak, poprzedni sezon dobry, w tym już mu nie dawałem praktycznie grać, bo odchodzi na emeryture.

Obie 11-tki na załączonym screenie:
Obrazek

3. Wyniki zespołu oraz zawodników
Ekstraklasa:
Obrazek
Obrazek

Jak widać w tym roku w lidze poszło mi dużo lepiej i łatwiej niż rok temu. Ciekawi na pewno sytucja z 2 miejscem ale nie wiem na jakich warunkach tak się dzieje. Nie zmienia to faktu, że liga w tym roku bez wątpienia należała do mnie. Ale niemoc wejśćia do "TOP5" strzelców dalej trwa, wiadomo, spowodowane jest to dużą rotacją składu, aniżeli słabą grą. Cieszy widok Szymka w najlepiej asystujących. Zasłużone pierwsze miejsca Polacka z bramkarzy, sam miałem duże problemy aby strzelić mu bramkę, genialnie bronił.

Puchar Polski:
Obrazek
Obrazek

No i cóż. Podwójnej korony w tym sezonie nie będzie. Ten Puchar to od meczu z Wisłą Kraków była prawdziwa męka. Najpierw przegrywam u siebie 1:0 z Wisłą, żeby u nich wygrać 2:1 i cieszyć się z awansu, a rundę później spotyka mnie taka sama sytuacja tylko, że na moją niekorzyść, szkoda ale co zrobić.

Liga Mistrzów:
Obrazek
Obrazek

Wyniki wszystkich meczów:
Eliminacje:
Lech Poznań Obrazek 3:0 Obrazek Valencia CF
Valencia CF Obrazek 1:2 Obrazek Lech Poznań
Faza grupowa:
Lech Poznań Obrazek 2:3 Obrazek SSC Napoli
Lech Poznań Obrazek 1:1 Obrazek Manchester United
Sporting CP Obrazek 0:3 Obrazek Lech Poznań
SSC Napoli Obrazek 0:0 Obrazek Lech Poznań
Lech Poznań Obrazek 2:1 Obrazek Sporting CP
Manchester United Obrazek 0:1 Obrazek Lech Poznań
Faza Pucharowa:
AS Monaco Obrazek 0:0 Obrazek Lech Poznań
Lech Poznań 3:1 Obrazek AS Monaco
Arsenal Londyn Obrazek 2:0 Obrazek Lech Poznań
Lech Poznań Obrazek 0:0 Obrazek Arsenal Londyn

Co to była za walka, staliśmy się czarnym koniem tych rozgrywek. Już po wylosowaniu rywala w eliminacjach stawiano, że na tym się skończy nasza przygoda z LM ale pokazaliśmy, że się nie damy i pewnie przez nie przeszliśmy, potem grupa śmierci. I wynik marzenie, wygrywamy grupę ogrywając wielki Manchester United na ich własnym terenie. Później faza pucharowa i AS Monaco, pierwszy mecz na styku ale bezbramkowy remis, a w drugim meczu szaleńcza gra i zwycięstwo, a dalej czeka na nas Arsenal który zniszczył nas i nasze marzenia o półfinale pewnie nas pokonując. Jak się później okazało, przegraliśmy ze zdobywcą trofeum. Patrząc na strzelców czy też asystentów rozpiera mnie duma, że pod moja wodzą ten zespół takie coś osiągnął, najlepszy strzelec oraz asystent, do tego jeden z 5 najlepszych bramkarzy turnieju. Czego chcieć więcej.

4. Finanse oraz cele na sezon:
Obrazek

Cele:
1. Rozwój młodzieży:
-Ściągnij co najmniej 2 piłkarzy młodszych niż 20 lat o potencjale wyższym niż średni ovr piłkarzy na tej samej pozycji - Zaliczone
-Zadbaj o rozwój 1 juniora o co najmniej 5 ovr i daj mu zagrać w min. 5 meczach - Zaliczone
2. Ekspozycja Marki:
-Ściągnij do pierwszego zespołu 1 kluczowego pomocnika - Zaliczone
3. Finanse:
-Osiągnij rentowność na poziomie 10 000 000 Euro - Zaliczone
4. Sukces Krajowy:
-Wygraj ligę - Zaliczone
-1/4 Pucharu Polski - Zaliczone
5. Sukces Międzynarodowy:
-Awansuj do Fazy Grupowej Ligi Mistrzów - Zaliczone
-Zakwalifikuj się do Ligi Europejskiej - Zaliczone

Tym razem udało mi się spełnić każdy cel postawiony przez zarząd z czego się bardzo cieszę.

5. Transfery

Postanowiłem, że nie będę dzielił transferów Lato/Zima tylko dodam w całości.

Przyszli:

-Jown Cardona -> Deportivo Cali Obrazek za 5 500 000 Euro
-Miłosz Kałahur -> Lechia Gdańsk Obrazek za 300 000 Euro
-Erick Aguirre -> Pachuca Obrazek za 8 000 000 Euro

Odeszli:

-Darko Jevtic -> 1. FSV Mainz 05 Obrazek za 7 000 000 Euro
-Radosław Majewski -> Korona kielce Obrazek za 650 000 Euro
-Tomasz Kędziora -> Aston Villa Obrazek za 4 300 000 Euro
-Jacek Mazur -> Wisła Płock Obrazek na zasadzie wypożyczenia
-Esa Viljami -> Tottenham Hotspur Obrazek za 250 000 Euro
-Juho Koivula -> Bohemian Dublin Obrazek za 80 000 Euro

Czas na komentarze i wyjaśnienia. Zaczniemy od zawodników którzy się z nami pożegnali.
-Darko Jevtić - Z wielkim bólem go sprzedawałem, bo zawodnik jest genialny ale jeżeli sam chciał odejść co mnie dziwi, bo ze mną grałby w Europie, a tak poszedł do jakiegoś niemieckiego średniaka.
-Radosław Majewski - 30 lat na karku, ovr leciał w dół, po co miałem go trzymać skoro mam Drewniaka którym mi się gra dużo lepiej niż Radkiem.
-Tomasz Kędziora - Stwierdził, że on już dłużej tu nie chce grać i tyle.
-Esa Viljami - Selekcja juniorska
-Juho Koivula - Selekcja juniorska
-Jown Cardona - Zastępca Jevticia, do tego zrealizowałem cel zarządu o ściągnięciu kluczowego pomocnika. Statystyki ma lepsze niż Jevtić z tego co zauważyłem i gra mi się nim podobnie, nie żałuje całkowicie tych wydanych na niego pieniędzy.
-Miłosz Kałahur - Młody i perspektywiczny obrońca, mimo, że mam już po 2 bocznych obrońców, to uznałem, że przyda się jeszcze rywalizacja.
-Erick Aguirre - Przyszedł zamiast Kędziory, podobny wiek i umiejętności.

5 najgłośniejszych transferów sezonu:
1. Griezmann Obrazek -> Obrazek za 104 000 000 Euro
2. Coutinho Obrazek -> Obrazek za 84 000 000 Euro
3. Dybala Obrazek -> Obrazek za 82 000 000 Euro
4. Oblak Obrazek -> Obrazek za 75 000 000 Euro
5. Aubameyang Obrazek -> Obrazek za 59 500 000 Euro

Ciekawostki z innych lig:
Mistrz AngliiObrazek Manchester City Obrazek
- Mistrz FrancjiObrazek Paris Saint Germain Obrazek
- Mistrz HiszpaniiObrazek FC Barcelona Obrazek - Tyle samo punktów miało Atletico
- Mistrz NiemiecObrazek Borussia Dortmund Obrazek
- Mistrz WłochObrazek Juventus Turyn Obrazek
- Mistrz HolandiiObrazek PSV Eindhoven Obrazek - Tyle samo punktów miał Ajax
- Mistrz RosjiObrazek CSKA Moskwa Obrazek - Tyle samo punktów miał Zenit
- Zwycięzca Ligii Mistrzów Arsenal Londyn Obrazek
- Zwycięzca Ligii Europejskiej Feyenoord Rotterdam Obrazek

Następna aktualizacja będzie po letnim okienku transferowym, dodatkowo będzie zawierać raport z Mistrzostw Świata. Zapraszam!
dziamal96

Użytkownik

Postprzez Lumpi » piątek, 20 stycznia 2017, 23:18

Miniony sezon był wręcz wymarzony. Obrona tytułu w fenomenalnym stylu, z ośmioma punktami przewagi nad wicemistrzem. W dodatku fenomenalna przygoda w Lidze Mistrzów. Dojście do 1/4 finału Ligi Mistrzów dla klubu Ekstraklasy jest wielkim osiągnięciem i obiektywnie przyznam, że chciałbym czegoś takiego dożyć, choć to już kiedyś się zdarzyło. Szkoda jednak tego Pucharu Polski, ale cóż. Tutaj zadecydowały gole na wyjeździe Jagiellonii. Ogólnie, Puchar Polski w tej Fifie należy do naprawdę ciężkich rozgrywek. Z każdym rywalem nie ma łatwo. Podoba mi się twój kierunek transferowy. Sprowadzasz piłkarzy z Ameryki Północnej i Południowej, głównie Latynosów. A ci zawodnicy są bardzo szybcy, zwinni, co zdecydowanie ułatwia grę. Powodzenia.
Obrazek

Obrazek Osoba zasługująca na wyróżnienie, Użytkownik roku, Najbardziej pomocny użytkownik i Najmądrzejszy użytkownik (2014 rok)

Tomorrow my friend, tomorrow
Lumpi

Moderator
Lat na scenie FIFA: 2Lat na scenie FIFA: 2

Pochwały: 787

dziamal96

Postprzez Bambaryla » sobota, 21 stycznia 2017, 09:43

Zaczynasz dominować na krajowym podwórku, zdobywając drugi raz z rzędu mistrzostwo Polski. Jednak chyba nawet ważniejsza była postawa Lecha w Lidze Mistrzów. Kapitalny sezon, myślę, że nikt nie spodziewał się w ogóle awansu do fazy grupowej po dwumeczu z Valencią, a co dopiero wyjście do fazy pucharowej i odpadnięcie z późniejszym triumfatorem w ćwierćfinale. Świetny sezon, oby kolejny był jeszcze lepszy! :)
Bambaryla

Użytkownik

Pochwały: 11

dziamal96

Powrót do Kariery/Opowiadania